Euroopa keeleõppe tunnuskiri

Autor: Anna-Kaisa Kollo

Meil on väga hea meel ja uhkus, et taaskord on auhind saabunud võõrkeeleõpetuse metoodika uuendamise eest just Südalinna Kooli ja õpetaja Anneli Kesksaarele.  Projekt „Tallinna Südalinna Kooli luuleraamatuke – eElfchenbuch“ on pälvinud Euroopa keeleõppe tunnuskirja. Euroopa keeleõppe tunnuskiri (European Language Label ehk lühidalt ELL) on auhind, millega tunnustatakse uuenduslikku lähenemist keeleõppele, sh erinevate tehnoloogiate ja meetodite kasutamist, hea praktika levitamist ja keelelis-kultuurilise kogemuse vahetamist.

Komisjon tunnustab, et projekt “eElfchenbuch”  ja selle tulemused on avatud laiale avalikkusele (teistele koolidele ja muudele huvilistele), mitmele keelele suunatud, laia leviga; kaasatud väga päevakajaline ChatGPT teema. Tegemist on hea näitega järjepidevusest, kuna sai juba alguse juba 2008. aastal. Vähese keeleoskuse eduelamus; pole nõutud keeleoskuse lävendit, et saaks osaleda, loovuse komponent keeleõppes.

Luuleraamatuga saab tutvuda:

https://www.edlv.planet.ee/luuleraamat/

Tänaseks on eElfchenbuchis avaldatud luuletusi üle 1200.

Aitäh kõigile õpetajatele-juhendajatele ja õpilastele, kes on oma kaastöödega aidanud meie luuleraamatut rikastada.

Täname õpetaja Anneli Kesksaart, kes on aastaid projekti vedanud ja nii meie kooli kui ka teiste koolide õpilasi innustanud õppima saksa keelt (ja üldse võõrkeeli).

Tunnuskirja statuudist ja eelnevate aastate võitjate info:

https://eeagentuur.ee/projektitegijale/euroopa-keeleoppe-tunnuskiri/

Foto: EVÕL

Kontaktid

tallinn_logo_rgb_valge-768x233

Tallinna Südalinna Kool @2024 – All Right Reserved. Designed and Developed by Designation