Õppematerjalid ja -juhendid

Soovituslik kirjandus

  1. ◉ Silvi Väljal „Jussikese seitse sõpra“
  2. ◉ Eno Raud „Peep ja sõnad“
  3. ◉ Eno Raud „Sipsik“
  4. ◉ Vennad Grimmid „Lumeeit“
  5. ◉ Andrus Kivirähk „Leiutajateküla Lotte“
  6. ◉ Vabalt valitud luuleraamat
  1. ◉ Ellen Niit „Onu Ööbiku ööpäev“.
  2. ◉ Hilli Ranna „Kollased koolilood“.
  3. ◉ Ilmar Trull „Lõbusad luuletused“.
  4. ◉ Andrus Kivirähk „Sirli, Siim ja saladused“.
  5. ◉ Eno Raud „Sipsikute juturaamat“.
  6. ◉ Ellen Niit „Triinu ja Taavi uued ja vanad lood“.
  7. ◉ Leelo Tungal „Vana vahva lasteaed“.
  8. ◉ Marlen Haushofer „Hea laps on raske olla“.
  9. ◉ Heiki Vilep „Vaikuse hääled“.
  10. ◉ Jaanus Vaiksoo „Lumemöll“.
  11. ◉ Henno Käo „Hinge korter“.
  12. ◉ Asta Kass „Ümbermaailma reis“.
  13. ◉ Ira Lember „Hull hamburger ja poiss“.
  14. ◉ Jaan Rannap „Jänesepoeg Juss ja karupoeg Kusti“.
  15. ◉ Henno Käo „Printsuss“.
  16. ◉ Liili Remmel „Päkapikumetsa lood“.
  17. ◉ Eno Raud „Kukest ja kurest, konnast ja karust“.
  18. ◉ Marta Sillaots „Trips, traps, trull ja teised“.
  19. ◉ Tiia Toomet „Kuidas panna nööpe“.
  20. ◉ Astrid Lindgren „Vahtramäe Emil“.
  21. ◉ Ilon Wikland „Sammeli Epp ja mina“.
  22. ◉ Leelo Tungal „Kristiina, see keskmine“.
  23. ◉ Lehte Hainsalu „Kool on koolon“.
  24. ◉ Eino Sepp „Veider seltskond“.
  25. ◉ Astrid Lindgren „Pipi Pikksukk“.
  26. ◉ Ilmar Tomusk (valik omal soovil).
  27. ◉ Mika Keränen (valik omal soovil).
  1. ◉ Kadri Hinrikus. „Et head haldjad sind hoiaksid“, „Taaniel Teine“
  2. ◉ August Jakobson. „Ööbik ja vaskuss“
  3. ◉ Kristiina Kass. „Kasper ja viis tarka kassi“ Kristiina Kass. „Käru-Kaarel“
  4. ◉ Andrus Kivirähk. „Kaelkirjak“
  5. ◉ Andrus Kivirähk. „Limpa ja mereröövlid“
  6. ◉ Juhan Kunder. „Imelik peegel“
  7. ◉ Kairi Look. „Lennujaama lutikad ei anna alla“
  8. ◉ Oskar Luts. „Nukitsamees“
  9. ◉ Ellen Niit. „Suur maalritöö“
  10. ◉ Aino Pervik. „Presidendilood“
  11. ◉ Aino Pervik. „Tirilinnas algab kool“ jt sama sarja raamatud
  12. ◉ Eno Raud. „Naksitrallid“, „Jälle need naksitrallid“
  13. ◉ Piret Raud. „Ernesto küülikud“
  14. ◉ Piret Raud. „Sanna ja salakütid“
  15. ◉ Eduard Vilde. „Minu esimesed „triibulised”“
  16. ◉ Tiia Toomet. „Vana aja lood“, „Vana aja koolilood“
  17. ◉ Leelo Tungal. „Naljatilgad lähevad laulupeole“
  18. ◉ Jaanus Vaiksoo. „Lumemöll“
  19. ◉ Jaanus Vaiksoo. „Neli hommikut ja üks õhtu“
  20. ◉ Anders Jacobsson, Sören Olsson. „Sune“ jt sama sarja raamatud
  21. ◉ Ole Lund Kirkegaard. „On üks ninasarvik Otto“
  22. ◉ Åsa Lind. „Liivahundi lood“ jt sama sarja raamatud
  23. ◉ Astrid Lindgren. „Vahtramäe Emil“
  24. ◉ Mira Lobe. „Vanaema õunapuu otsas“
  25. ◉ Sinikka Nopola, Tiina Nopola. „Heinakübar ja Viltsuss“ jt sama sarja raamatud
  26. ◉ Otfried Preussler. „Väike nõid“
  27. ◉ Chris Riddell. „Ada Goot ja kummitushiir“ jt sama sarja raamatud
  28. ◉ Annie M. G. Schmidt. „Viplala lood”
  29. ◉ Ulf Stark. „Vilista mulle, Johanna!“ jt sama autori raamatud
  30. ◉ Håkon Øvreås. „Pruune“
  1. ◉ Tõnu Seero „Kaarel teab“
  2. ◉ Tõnu Seero „Jürimari pere lood“
  3. ◉ Kristiina Kass „ Nõianeiu Nöbinina“
  4. ◉ Kristiina Kass „Peeter ja mina“
  5. ◉ Kristiina Kass „Õpetaja Kusti kummitab“
  6. ◉ Ilmar Tomusk „Digipöörane kool“
  7. ◉ Ilmar Tomusk „Pöörane puhkus Parakatkus“
  8. ◉ Astrid Lindgren „Karlsson katuselt“
  9. ◉ Astrid Lindgren „Meisterdektektiiv Blomkvist“
  10. ◉ A. A. Milne „Karupeog Puhh. Maja Puhhi salu servas“
  11. ◉ Luuleraamat (Wimberg, O. Luik, V. Viiding, J. Arder, O. )
  12. ◉ Oskar Luts „Nukitsamees“
  13. ◉ Mika Keränen „Varastatud oranž jalgratas”
  14. ◉ Ilmar Tomusk „Kriminaalne suvevaheaeg“

1. J.Vaiksoo „Neli hommikut ja üks õhtu“ september viimane nädal
2. E. Kästner “Veel üks Lotte”; oktoober tüdrukud
3. A.Lindgren “Meisterdetektiiv Blomkvist” oktoober poisid
4. J. Kross „Mardileib“ november
5. J. Parijõgi “Jutte” detsember
6. R. Dahl „Matilda“ jaanuar
7. O. Luts “Kapsapea” veebruar
8. S. Rannamaa „Kadri“ tüdrukutele märts
9. F. Molnar „Pal-tänava poisid“ poistele märts
10. Luulekogu (vabal valikul eesti lasteluulet) aprill
11. Vabal valikul üks muinasjuturaamat mai

1. Vicki Myron, Bret Witter “Kuulus raamatukogukass DEWEY”, Kunst 2009
2. Aino Pervik “Kallis härra Q”, Kupar 1992
3. Lauren St John “Valge kaelkirjak”, Varrak 2009.

1.  Louis Sachar “Augud”
2.  Eduard  Bornhöhe “Tasuja”
3. Eva Ibbotson “Reis Merejõele”
4. Silvia Rannamaa “Kadri”
5.  Astrid Lindgren “Hulkur Rasmus”
6.  Lena Lilleste “Murdvargus koolis”
7.  Ferenc Molnar “Pal-tänava poisid”
8. Christine Nöstlinger “Vahetuslaps”
9. Eesti lastekirjaniku proosateos vabal valikul (ilmunud 2010-2020)

  1. ◉ sept – Louis Sachar “Augud”
  2. ◉ okt Eduard  Bornhöhe “Tasuja”
  3. ◉ nov Eva Ibbotson “Reis Merejõele”
  4. ◉ dets Silvia Rannamaa “Kadri”
  5. ◉ jaan Astrid Lindgren “Hulkur Rasmus”
  6. ◉ veebr Lena Lilleste “Murdvargus koolis”
  7. märts Ferenc Molnar “Pal-tänava poisid”
  8. apr Christine Nöstlinger “Vahetuslaps”
  9. ◉ mai Eesti lastekirjaniku proosateos vabal valikul (ilmunud 2010-2020)
  1. ◉ sept Cummings, Foster „Asgard”
  2. ◉ okt Raven „Beowulf”või Sutcliff „Lohetapja” või Marshall „Beowulf”
  3. ◉ nov Riordani „Kuningas Arthuri lood” või Warren „Kuningas Arthuri lood”
  4. ◉ dets Rodari „Sinine nool” või „Vanad head jõulujutud”
  5. ◉ jaan Nöstlinger „Vahetuslaps” või Thorvall „Isa aseaine”
  6. ◉ veebr Lember „Nõiajaht koolis” või Soopan „Kõik poisid ei saa suureks”
  7. ◉ märts Knight „Lassie tuleb ikka koju” või Kurvinen „Hundikoer Roi”
  8. ◉ aprill Swindells „Öö tuhat silma” või Swindells „Tuba nr 13”
  9. ◉ mai Astrid Lindgreni raamatu esitlus paaristööna

1. Daan Remmerts de Vries “Tiigrisaar”, Verb 2016

2. Jostein Gaarder “Mängukaartide saladus”, Koolibri 2000
3. Üks “Minu”-sarja raamat omal valikul.

1. Üks “Minu”-sarja raamat omal valikul
2. O. Luts „Vaadeldes rändavaid pilvi“ 
3. J. Krüss “Timm Thaler ehk müüdud naer” 
4. H. Nõu „Pea suu“ või muu sama autori noorsooromaan
5. G. Durrell „Minu pere ja muud loomad“ 
6. D. Defoe „Robinson Crusoe“ 
7. J. Caarder “Apelsinitüdruk”
8. Ed. Bornhöhe „Tasuja“ 

1. Ed. Bornhöhe „Tasuja“ oktoober
2. O. Luts „Vaadeldes rändavaid pilvi“ november
3. J. Krüss “Timm Thaler ehk müüdud naer” detsember
4. H. Nõu „Pea suu“ või muu sama autori noorsooromaan jaanuar
5. G. Durrell „Minu pere ja muud loomad“ veebruar
6. D. Defoe „Robinson Crusoe“ märts
7. J. Caarder “Apelsinitüdruk”aprill
8. Vabal valikul üks luulekogu mais

1. Fr. R. Kreutzwald „Eesti rahva ennemuistsed jutud“ vabal valikul muinasjuttu septembris
2. O.Wilde „Õnnelik prints“ oktoober
3. A. de Saint- Exupery „Väike prints“ oktoover
4. E. Segal „Armastuse lugu“ november
5. Ed. Vilde „Musta mantliga mees“ detsember
6. A.Christie vabal valikul üks kriminaalromaan jaanuar
7. J. D. Salinger “Kuristik rukkis” veebruar
8. D. Leesalu “Mängult on päriselt” märts
9. W.Golding „Kärbeste jumal“ aprill
10. Vabal valikul üks luulekogu mais

1. L. Koidula luule ja “Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola” septembris
2. A. Kitzberg “Libahunt” oktoobris
3.. A. H. Tammsaare “Kõrboja peremees” november
4. Ed. Vilde “Pisuhänd” detsember
5. J. Kross “Väike Vippe” detsember
6. E. M Remarque “Läänerindel muutuseta” jaanuar
7. A. Kivikas “Nimed marmortahvlil” veebruar
8. A. Kivirähki või J. Tätte näidend – eelnev kokkulepe õpetajaga märtsis
9. Fr. Tuglase novellid (3 novelli eelneval kokkuleppel) märts
10. Ühe tänapäeva eesti autori luulelooming mais

Kohustuslik kirjandus

  1. ◉ september H.C. Andersenilt 10 muinasjuttu oma valikul
  2. ◉ oktoober J. ja W. Grimmidelt 10 muinasjuttu oma valikul
  3. ◉ november Kreutzwald „Eesti rahva ennemuistsed jutud” 10 juttu õpetaja valikul
  4. ◉ detsember August Jakobsoni kogumik „Suur onu ja väike vennapoeg”või „Puujalaga katk”
  5. ◉ jaanuar eesti muinasjuttude kogumik „Rehepapp ja vanapagan”
  6. ◉ veebruar Eno Raud „Kalevipoeg” ja Andrus Kivirähk „Suur Tõll”
  7. märts eesti muistendite kogumik „Emand kaseladvas” või Gustavson „Igal kohal oma lugu”
  8. ◉ aprill Rannamaa „Nösperi Nönni natuke” või “Laipaik”
  9. ◉ mai Gert Helbemäe „Vana Toomase legend” ja „Ivo Schenkenberg”
  1. ◉ september Cummings, Foster „Asgard”
  2. ◉ oktoober Raven „Beowulf”või Sutcliff „Lohetapja” või Marshall „Beowulf”
  3. ◉ november Riordani „Kuningas Arthuri lood” või Warren „Kuningas Arthuri lood”
  4. ◉ detsember Rodari „Sinine nool” või „Vanad head jõulujutud”
  5. ◉ jaanuar Nöstlinger „Vahetuslaps” või Thorvall „Isa aseaine”
  6. ◉ veebruar Lember „Nõiajaht koolis” või Soopan „Kõik poisid ei saa suureks”
  7. ◉ märts Knight „Lassie tuleb ikka koju” või Kurvinen „Hundikoer Roi”
  8. ◉ aprill Swindells „Öö tuhat silma” või Swindells „Tuba nr 13”
  9. ◉ mai Astrid Lindgreni raamatu esitlus paaristööna
  1. ◉ september Vallik “Kuidas elad, Ann?” või Nõu “Tõmba uttu” või Reimus “Haldjatants”
  2. ◉ oktoober Schlüter “Rööv” või Sachar “Augud” või Soopan “Head pahad poisid”
  3. ◉ november Parijõgi “Teraspoiss”
  4. ◉ detsember Kareva “Sa pole üksi” või Laipaik “Kurjasadu”
  5. ◉ jaanuar teatriprojekt Kitzberg “Libahunt”
  6. ◉ veebruar Bornhöhe ajalooline jutustus oma valikul
  7. ◉ märts referaat ühest fantaasiakirjanikust
  8. aprill Kivirüüt “Okultismiklubi” või Alcock “Punaste kõrvadega vaimud”
  9. mai Glover “Poiss eikuskilt” või Almond “Skellig”
  1. ◉ september Salinger “Kuristik rukkis”
  2. ◉ oktoober Henno “Mina olin siin” või Karu “Nullpunkt”
  3. ◉ november Leesalu “Mängult on päriselt” või Priilinn “Halloween”
  4. ◉ detsember Saint- Excupery “Väike prints”
  5. ◉ jaanuar referaat ühest ulmekirjanikust
  6. ◉ veebruar filmiprojekt
  7. ◉ märts raamat sarjast “Minu…”
  8. ◉ aprill  Golding “Kärbeste jumal” või Thompson “Ööloom”
  9. ◉ mai  Brown “Viirus”või Pratchett “Vaibarahvas”
  1. ◉ september Kivirähk “Rehepapp” või “Mees, kes teadis ussisõnu”
  2. ◉ oktoober Remarque “Läänerindel muutuseta” või Hemingway “Hüvasti relvad”
  3. ◉ november Rafaelsen “Öö New Yorgis” või Brasme “Ühe hingetõmbega” või Fülscher “Hei, Lilli!”
  4. ◉ detsember Vilde “Pisuhänd” või Kivirähk “Kalevipoeg”
  5. ◉ jaanuar Tammsaare “Kõrboja peremees” või “Vanad ja noored”
  6. ◉ veebruar Kivikas “Nimed marmortahvlil”
  7. ◉ märts Orwell “Loomade farm”
  8. ◉ aprill Hargla üks apteeker Melchiori romaan
  9. ◉ mai üks armastusromaan oma valikul

Loovtöö

Loovtöö juhend ja vormistus

1. Lilleseadeid tähtpäevadeks

2. Gluteenivabad magustoidud

3. Digiõppevahendi loomine

4. Nutirakenduse loomine

5. Lauamängu valmistamine

6. Arvutimängu loomine

7. Töölehtede loomine

8. Roboti programmeerimine

9. Mudeli valmistamine ja kasutamine tunnis

10. Vanaaegsete jõulukaunistuste või muude pühadekaunistuste valmistamine

11. Plakatite valmistamine

12. Võrkpallitunni läbiviimine mingi võrkpalli tehnika elemendi õpetamiseks

13. Korvpallitunni läbiviimine mingi korvpalli tehnika elemendi õpetamiseks

14. Kooli lauatenniseturniiri korraldamine

15. Teemapäeva või temaatilise ürituse korraldamine

16. Tallinna Südalinna kooli 3.kooliastme õpilaste slängisõnastiku koostamine

17. Luulekogu koostamine oma loomingust

18. Jutukogu koostamine oma loomingust

19. Almanahhi koostamine oma klassi õpilaste loomingust

20. Näidendi (kirjutamine), lavastamine, lavakujunduse ja kostüümide valmistamine ja esitamine 

Kirjalike tööde vormistus

Kirjalike tööde vormistus ja juhend

Õppematerjalide laenutamine

1.-4. klassid saavad õpikud 2. septembril klassijuhatajalt. Õpikutele palume hiljemalt 4. septembriks ümber panna paber või kilekaaned.

5.-9. klasside õpilased laenutavad õpikud individuaalselt raamatukogust augustis. Kaasa tuleb võtta õpilaspilet või selle puudumisel ID-kaart.

NB! Triipkoodikleepsu eemaldamisel õpikult või selle rikkumisel tuleb maksta hüvitist 1 euro.

Õpikutele palume hiljemalt 3. septembriks ümber panna paber või kilekaaned.

Kontaktid

Tallinna Südalinna Kool @2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Designation