Projektipäev „Kodanikuks olemine“

27. novembril algas meie koolis päev nagu tavaliselt kell 8. Ainetundide asemel toimusid õpilastel aga erinevad töötoad. Tallinna Südalinna Kooli esimese projektipäeva avas direktor lühikese kõnega kooliraadio eetris ning seejärel alustasid õpilased töötubades tegevusi.
Erilise programmi olid algklasside õpetajad kokku pannud 1.-4. klassile. See algas kohtumisest politsei esindajatega. Käsitleti koolilastele nii olulisi teemasid liikluse ning kuritegevuse märkamise kohta. Vastuse said ka mitmed laste poolt esitatud küsimused. Hiljem mängiti läbi erinevaid situatsioone ja arutleti nende üle.
Samal ajal toimusid 5.-9. klassile kunsti-, simulatsiooni- , scrabble’i , sportlike mängude ja väitluse töötoad. Vahepeal külastati 5.a klassi näiteringi esitatud näidendit.
Kell 11 algasid üheaegselt kontsert “Vana saabas” Rein Rannapi osavõtul (1.-5. klassile) ning kohtumine poliitik Sven Mikseriga (7.-9. klassile). Kontsert meeldis väga ja eriti kõige pisemad elasid muinasjutulisele muusikale elavalt kaasa. Ehkki poliitiku jutt tundus alguses keerulisevõitu, said õpilased selguse paljudes ühiskonnaelu puudutavates küsimustes. Eriti suurt huvi tunti pagulaste ja terrorismi teemade vastu.
Päev lõppes lõbusa kodanikupäeva-teemalise interaktiivse viktoriiniga 5.-9. klassile, mille võitis 7.a klassi võistkond. II koha saavutas 8.a ja III koha – 9.a võistkond. Algklassid murdsid samal ajal pead neile koostatud „Kuldvillakus“, kus luges mitte tulemus, vaid osavõtt.
See oli meie esimene projektipäev, järgmine toimub juba II trimestri lõpus – 4.märtsil 2016.