MEID KÜLASTASID ÄMBLIKUD

23. mail oli meie põhikooli õpilastel kohtumine Toomas Pranstibeliga, kes on kakskümmend aastat kasvatanud erinevaid roomajaliike (sisalikud, maod) ja viimased kaheksa aastat ka ämblikke. Eelmisel aastal oli meie õpilastel võimalus kohtuda Toomas Pranstibeli madudega.

Sellel kevadel tutvustas ta õpilastele maailmas suurt populaarsust võitnud Kesk- ja Lõuna-Ameerika päritolu ämblikke, linnutapikud, keda sageli ämblikuhuvilised nii meil kui mujal maailmas lemmikloomadena peavad. Nende seas pole inimelule ohtlikke liike. Kõige mürgisem ämblik on Must lesk, kelle hammustus on surmav, kui inimesele ei jõuta õigeaegselt arstiabi osutada.
Kohtumine oli igati meeldejääv nii õpilastele kui ka ämblikele, kes kartmatult laste peopesadel istusid.